Україна поставила на зовнішні ринки 9,5 мільйона тонн кукурудзи

05.01.2014 08:00

У 2013 році Україна наростила експорт кукурудзи на третину. Так, вітчизняні аграрії  продали закордон 9,5 мільйона тонн цієї культури. А це на 3 мільйона тонн більше, порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року. Окрім того, обсяг поставленої на зовнішні ринки кукурудзи – більший, ніж половина всього експортованого зерна у новому маркетинговому році. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Кукурудза залишається для України основною експортною культурою. Це підтверджують і результати постачань у 2013 році. Так, до нового року аграрії поставили на зовнішні ринки 9,5 мільйона тонн кукурудзи з нового врожаю. Тобто на понад 3 мільйона тонн більше, порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року», − відзначив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, після завершення збирання нового врожаю експорт кукурудзи активізувався. Так, у листопаді та грудні за кордон продано по 3,6 мільйона тонн цієї культури.

«Високу динаміку ми маємо зберегти і після нового року. Адже загалом ми плануємо експортувати кукурудзи близько 19-20 мільйонів тонн. Це рекорд для України, який дозволить вийти на 3 місце серед провідних постачальників цього виду зерна в світі», − зазначив Міністр.

Також Глава відомства додав, що кукурудза має високий попит на світових ринках. Тому Україна продовжить розширення ринків її збуту та пошук нових у 2014 році.

Версія для друку