Міністерство спільно з громадськими організаціями контролюватиме експорт зерна

31.07.2012 14:00

Міністерство аграрної політики та продовольства підписало Меморандум про взаєморозуміння з профільними громадськими організаціями з метою забезпечення стабільної ситуації на зерновому ринку у 2012/13 маркетинговому році. Цей документ передбачає продовження налагодженої з жовтня минулого року співпраці між Урядом та учасниками зернового ринку.

«Сьогодні держава зацікавлена у стабільному функціонуванні зернового ринку. Саме тому ми спільно з учасниками ринку продовжуємо розпочате у минулому році співробітництво. Ми працюватимемо у питаннях контролю критичних обсягів експорту зерна в поточному маркетинговому році. Наприклад, якщо більше 80% зернових від попередньо задекларованих обсягів буде про експортовано, ми прийматимемо рішення як діяти щодо експортного потенціалу країни», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр повідомив, що в разі обмеження експорту зерна відомство буде інформувати учасників ринку за 2 місяці до цього.

«Ми памятаємо, що в позаминулому маркетинговому році держава, в силу ряду обставин змушена була запровадити квотування, що спричинило коливання цін. Але Уряд мав це зробити, оскільки в Аграрному фонді залишалися мінімальні резерви. Тож тепер для уникнення значних втрат, ми будемо повідомляти про обмеження», - зазначив Міністр.

             Прес-служба Мінагрополітики

Версія для друку