Рік роботи Мінагрополітики: Зріс експортний потенціал АПК

13.04.2017 12:18

Україна суттєво наростила зовнішньоторговельний обіг продукції АПК. Товарообіг склав 19,6 млрд дол. США, що становить 26,1% всього зовнішньоторговельного обігу України. 

Про це повідомив Міністр Тарас Кутовий під час звіту роботи Мінагрополітики за минулий рік, у рамках засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

«Цей рік був дійсно успішним у контексті операційної діяльності. Дякую всім аграріям за це. Було вироблено 66 млн тонн зернових. Капітальні інвестиції за цей рік склали рекордну кількість. 61 млрд грн було інвестовано в галузь АПК. І я вважаю, що сьогодні аграрний сектор є локомотивом всієї економіки», - розповів Тарас Кутовий.

Міністр зазначив, що відбулось розширення ринків збуту. Так, на сьогодні 278 українських підприємств мають право експорту на ринки Європейського Союзу.

«Українські виробники отримали додаткові квоти від ЄС. Ведуться переговори із доступу української продукції до КНР, Йорданії, Єгипту, Сербії, Японії, Канади, Сінгапуру, Кореї, США, В’єтнаму, Малайзії, Індонезії та Індії», - повідомив Міністр Кутовий.

За словами Міністра, гарний результат було досягнуто у співпраці із європейськими партнерами у питанні дзеркального підходу в регіоналізації щодо експорту птиці до ЄС.

«Попередньо діяла заборона експорту з усієї України. Відтепер набув сили принцип регіоналізації між Україною та ЄС. Експорт продукції птахівництва поновлено з областей, де не зафіксовано спалахів грипу птиці. Це суттєво впливає на зростання експортного потенціалу», - зазначив Тарас Кутовий.

 

Прес-служба Мінагрополітики

Версія для друку