Відтепер держлісохорона зможе напряму подавати позови до суду про порушення, - Христина Юшкевич

01.09.2016 13:11

        31 серпня  на засіданні Уряду було прийнято постанову* яка внесла зміни у Положення про державну лісову охорону, що дає можливість працівникам держлісохорони подавати позови до суду без участі представників прокуратури.

      «Відтепер посадовці державної лісної охорони зможуть напряму, а не через клопотання до прокуратури, подавати позови до суду про відшкодування збитків за незаконну рубку, порушення вимог пожежної безпеки, правил полювання та інших вимог лісового і мисливського господарства. Це скоротить час від виявлення злочину до покарання», - роз’яснила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

       Юшкевич нагадала, що відповідно до Положення, державна лісова охорона має статус правоохоронного органу. Метою її діяльності є здійснення правових, лісоохоронних  та  інших  заходів.  «Положення про державну лісову охорону також містить норму про те, що держлісохорона може доставляти особу-порушника в органи  внутрішніх  справ або в органи місцевого самоврядування у разі неможливості встановлення його особи на місці вчинення правопорушення для складення протоколу про адміністративне правопорушення», - повідомила Христина Юшкевич.

         Довідково: Йдеться про постанову КМУ «Про внесення змін до пункту 7 - Положення про державну лісову охорону». Зміни розроблені відповідно до Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію», якими внесено зміни до статті 91 Лісового  кодексу України.

 

За інформацією Держлісагентства 

Версія для друку