США та ЄС розробляють проект продажу та купівлі вживаної сільськогосподарської техніки для українського споживача

26.07.2016 17:42

Український виробник потребує надійної сільськогосподарської техніки для підвищення продуктивності та збільшення вкладу сільського виробника у ВВП України. Про це заявив Джейсон Гейссарі Президент Structured Trade Finance Corporation (STFC) на зустрічі з Тарасом Кутовим Міністром аграрної політики та продовольства України.

В ході зустрічі йшлось про доступну сільгосптехніку для українського споживача. Це можна досягти шляхом спільного проекту продажу та купівлі вживаних комбайнів та тракторів  зі США та ЄС «Supply of Preowned Agricultural Equipment to Ukraine» («Поставка вживаного сільськогосподарського обладнання для України» - ред.)

Джейсон Гейссарі відмітив, що у проекті візьмуть участь такі всесвітньо відомі компанії, як John Deer, CNH, Claas. Представник американської сторони наголосив: «Поставка обладнання буде проходити від прямих дилерів. Уживанні сертифіковані комбайни того ж бренду та потужності коштуватимуть половину, чи навіть менше, ніж нові. Якісне технічне обладнання допоможе збільшити продуктивність сільського виробника та об`єми експорту до європейських країн».

«Підтримка малого та середнього фермерства - головне завдання для Мінагрополітики. Сьогодні вони не мають коштів на  самостійне придбання дорогої та більш якісної техниіки. Тому одним з гарних рішень є спільна розробка лізингової системи», - підкреслив Тарас Кутовий.

 

Довідково: У структурі машинно-тракторного парку аграрних підприємств, особистих селянських та фермерських господарств трактори  (309 тис. од) складають: 80 % вітчизняного виробництва та країн СНД; 1,7% компанії «Джон-Дір» ; 1,1 % - Кейс; 0,3 % - Клаас;  5,1% - YTO, Фотон (Китай) та інші. Майже 80 відсотків з наявних технічних засобів відпрацювали амортизаційний термін. Міністерством аграрної політики та продовольства України протягом 2013–2016 років здійснюється супроводження ряду інвестиційних проектів з налагодження виробництва сучасної сільськогосподарської техніки вітчизняними підприємствами сільськогосподарського машинобудування із залученням інвестицій, в тому числі іноземних.

 

Прес-служба Мінагрополітики 

Версія для друку