Хмельниччина презентувала Перший національний аграрний кооператив

29 березня 2016 року головний спеціаліст відділу координації дорадництва та кооперативних відносин на селі Присяжнюк Н.А. взяла участь у роботі Всеукраїнського відкритого семінару на тему: «Перший національний аграрний кооператив: кооперативна посівна-2016», який проходив у с. Лотівка Шепетівського району Хмельницької області.

 Організаторами проведення заходу стали Український кооперативний альянс та корпорація «Сварог Вест Груп», що були ініціаторами створення у 2015 році «Першого національного аграрного кооперативу», який сьогодні об’єднує понад 3 тис. селян Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей.

 У семінарі взяли участь керівники Хмельницької обласної ради та адміністрації, радник Посольства Республіки Білорусь, духовенство,  міжнародні експерти з питань кооперації і понад 250 представників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування фермерів і кооператорів з Поділля та Буковини.

 У ході семінару відбулося обговорення проблем та особливостей розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні і презентація перших результатів діяльності (створення 400 робочих місць для селян Хмельниччини), програм розвитку і частини машинно-тракторного парку кооперативу - 90 одиниць нової сільськогосподарської техніки: трактори «Білорусь» та комплектуючі до них: сівалки, культиватори, обприскувачі, придбані за кредитної підтримки державного Укргазбанку.

Учасники семінару відзначили, що вбачають у кооперації унікальну можливість покращити добробут селян і зауважили, що віднині власники невеликих земельних ділянок Поділля та Буковини отримали можливість зручно та вигідно залучити сільгосптехніку кооперативу для обробітку землі, а відтак – отримувати гарний урожай.