Олексій Павленко: У 2014 році Україна експортувала сільгосппродукції на $16.7 млрд

15.07.2015 15:53

Загальна сума сільськогосподарського експорту української продукції за 2014 рік становить $16.7 млрд, значну частину якого  складає продукція несировинної групи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України  Олексій Павленко під час круглого столу «Expanding Ukraine's Agricultural Commodity and Food Exports» у Вашингтоні.

«Загалом це 6,9 млрд доларів США, що надходять від експорту кулінарних жирів, курятини, концентрованого яблучного соку і готової продукції, такої як шоколад і фруктові джеми. З 2005 року ми збільшили виробництво цих готових продуктів на 265%», - зазначив Міністр.

За словами Олексія Павленка, Україна володіє усіма необхідними передумовами, щоб збільшити виробництво продукції несировинної групи, готової до експорту на світові ринки. Такими передумовами є значна кількість родючих сільськогосподарських угідь (більше 41 млн га), водні ресурси, оптимальна середня відстань до порту (300 км), висококваліфікована робоча сила. Окрім того, Україна має сприятливе географічне розташування - у безпосередній близькості до Європи, Близького Сходу, Північної Африки та Азії. 

До планів Мінагрополітики належить збільшення виробництва продукції несировинної групи втричі до 2020 року.

Прес-служба Мінагрополітики

Версія для друку