Міністр Ігор Швайка зустрівся з представниками комітету кредиторів агрохолдингу "Мрія"

15.10.2014 17:31

Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук», а також на прес-конференції з журналістами.

«На прохання Джованні Салветті та Олега Ковтуна провів з ними зустріч, в ході якої обговорили питання виконання фінансових зобов'язань з боку "Мрії". Проблематика наступна: "Мрія" залучала кошти, в тому числі із-за кордону. Наразі обслуговувати свої зобов'язання в повному обсязі неспроможна. Кредитори висловили свою позицію. Вони готові реструктуризувати частину зобов'язань, обговорюються питання про списання частини боргу. Але прагнуть бачити: як буде відбуватися подальша співпраця, в тому числі через механізм передачі частини корпоративних прав на підприємства і призначення іншого складу менеджменту», - зазначає Ігор Швайка.

Крім того, Міністр повідомив, що держава наразі увійшла до процесу перемовин між українським агрохолдингом та іноземними кредиторами. «Призначення "цапа-відбувайла" або порушення якоїсь гучної кримінальної справи не вирішить основних задач. А задачі є безперебільшення надважливими. Задача зовнішня - формувати позитивний імідж України і українських позичальників в очах міжнародних фінансових центрів. Але не менш важлива задача внутрішня - не допускати тих глобальних втрат для місцевих громад, для власників земельних паїв, які можуть виникати при фінансових ускладненнях того або іншого агрохолдингу, який сконцентрував в своїх руках 200, 300 тисяч та більше гектарів землі», - наголосив Міністр.

За словами Ігоря Швайки в ході розмови з представниками Rotshild та FinPoint він запевнив, що зробить усе можливе, аби інвестиційні банкіри мали в особі Міністра партнера для спільного знаходження виходу із ситуації, що склалася.

Прес-служба Мінагрополітики

Версія для друку