Мінагрополітики: ректором НУБІП України має бути науковець зі світовим ім’ям

02.06.2014 18:30

Сьогодні Міністерство освіти і науки України представило колективу Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП України) нового ректора - екс-міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнко.

Мінагрополітики України виступає проти призначення ректором НУБІП України  Станіслава Ніколаєнко, і вкрай здивоване, що Міносвіти, не завершивши реорганізацію найкращого та найпотужнішого аграрного закладу, порушило питання призначення виконуючого обов’язки ректора університету.  

Попередній Уряд у шахрайський спосіб передав цілісний майновий комплекс  НУБІП України (що входить в це «майно» наразі невідомо, оскільки акти «прийому-передачі» на сьогодні не підписані) у відання Міносвіти, не вирішивши питання працевлаштування трудового колективу та й взагалі існування НУБІП України як юридичної особи. При цьому, було порушено законодавство України (закон «Про вищу освіту» - у частині необхідності отримання обов’язкової згоди колективу на реорганізацію; урядові рішення стосовно діяльності НУБІП, та безпосередньо Указ Президента про створення вишу та інші). До вирішення цих питань призначати керівника університету є протизаконним.

Національний університет біоресурсів та природокористування України – є одним із провідних закладів освіти, науки і культури в Україні в агропромисловій та природоохоронній галузі. З 1984 року його очолював видатний та відомий у всьому світі вчений -  Дмитро Олексійович Мельничук -Герой України, доктор біологічних наук, професор, академік НАН України та НААН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії ім. В.Вернадського.

Мінагрополітики з великою повагою ставиться до наукового доробку Дмитра Олексійовича і всебічно підтримує його як ректора НУБІПУ. За час ректорства академіка Дмитра Мельничука, університет успішно реформував систему освіти та досліджень до потреб вітчизняної економіки та світових стандартів. Діяльність Дмитра Олексійовича підтримує і весь колектив університету. Як керівник закладу, він завжди отримував одностайну підтримку та повагу трудового колективу. Адже Дмитро Олексійович є дійсно природженим менеджером та лідером, який чудово знає потреби навчально-наукового закладу.

Коментуючи призначення, міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка наголосив: «Не дивлячись на те, що де-юре НУБІП не входить в освітянську систему Мінагрополітики, наше міністерство має багаторічні зв’язки з вишем. Тривалий час це була плідна спільна наукова діяльність та  практична робота, це приклад співпраці, який демонстрував ефективне поєднання науково-теоретичного надбання з аграрною практикою. Передавати владу, тим більше в освітній галузі, доцільно лише найкращим фахівцям, які користуються авторитетом та повагою у суспільстві, а не представникам з комуністичного минулого».

Кар’єра Дмитра Олексійовича Мельничука на науковій та освітянській ниві дійсно вражає. Його перевага над іншими кандидатами на посаду є очевидною. І тут слід згадати один факт:  коли у 1984 році Дмитру Олексійовичу довірили відповідальну посаду ректора агроуніверситета, Станіслав Ніколаєнко працював секретарем Каховського міськкому ЛКСМУ, а у подальшому і  секретарем райкому Компартії. Відтак, наслідки для вишу під керівництвом наслідувача комуністичної ідеології, яка абсолютно дискредитувала себе в українському суспільстві, можуть бути непередбачуваними.

 

Версія для друку