Включення підприємств до переліку об’єктів критичної інфраструктури

Опубліковано 07 лютого 2024 року, 19:31

20 грудня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1384 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури».

Зазначеними змінами, зокрема, Міністерство аграрної політики та продовольства України визначено секторальним органом у сфері захисту критичної інфраструктури, відповідальним за сектор харчової промисловості та агропромислового комплексу.

Міністерством аграрної політики та продовольства України відповідно до наказу від 21.12.2022 № 1049 утворено робочу групу з ідентифікації та категоризації об’єктів критичної інфраструктури в секторі харчової промисловості та агропромислового комплексу (далі – Робоча група).

В складі Робочої групи визначено відповідальні особи за такими напрямами:

виробництво продукції рослинництва, Гвоздь Сергій Васильович, тел. (044) 363 08 45;

виробництво продукції тваринництва, Сагановська Ірина Володимирівна, тел. (044) 363 08 20;

переробка сільськогосподарської та/або виробництво харчової продукції, Черевичний Ярослав Анатолійович, тел. (044) 363 14 26;

експлуатація зрошувальних систем, каналів, Дехтяр Оксана Олександрівна, тел. (044) 363 05 40.

виробництво ветеринарних препаратів, Кобаль Борис Іванович, тел. (044) 363 14 34;

експлуатація елеваторів.

 

 

 

Для включення до переліку об’єктів критичної інфраструктури підприємство повинне подати до Мінагрополітики документи відповідно до пункту 5 розділу V Методичних рекомендацій щодо категоризації об’єктів критичної інфраструктури, затверджених наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 15 січня 2021 року № 23 (у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 26 вересня 2021 року № 857).

З метою ідентифікації підприємства як об'єкта критичної інфраструктури, а також його категоризації, йому необхідно подати згідно з пунктом 5 розділу V Методичних рекомендацій щодо категоризації об’єктів критичної інфраструктури, затверджених наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 15 січня 2021 року
№ 23 (у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 26 вересня 2021 року № 857), дані щодо:

- належності об’єкта критичної інфраструктури до певного сектору(ів) (підсектору(ів)) критичної інфраструктури;

- типу основної послуги (основних послуг), яку(і) об'єкт критичної інфраструктури надає;

- повної назви організації, форми власності, ЄДРПОУ власника (розпорядника) об'єкта критичної інфраструктури, місцезнаходження організації;

- керівника власника (розпорядника) об'єкта критичної інфраструктури (прізвище, ім'я, по батькові, номери контактних телефонів, e-mail);

- найменування об'єкта критичної інфраструктури, фактичної адреси місцезнаходження об'єкта критичної інфраструктури;

- отримання об'єктом критичної інфраструктури основних послуг від інших об'єктів критичної інфраструктури, ненадання яких вплине на функціонування об'єкта критичної інфраструктури;

- надання об'єктом критичної інфраструктури основних послуг іншим об'єктам критичної інфраструктури, ненадання яких вплине на функціонування інших об'єктів критичної інфраструктури;

- рівнів негативного впливу, які особа, суспільство, навколишнє природне середовище, економіка, національна безпека та обороноздатність країни можуть зазнати внаслідок порушення або припинення функціонування об'єкта критичної інфраструктури відповідно до критеріїв, зазначених у додатках 1 і 2 до Методики категоризації об’єктів критичної інфраструктури, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 (далі – Методика).

- документів, що обґрунтовують розрахунок віднесення об’єкта критичної інфраструктури до однієї з категорій критичності, виконаний відповідно до Методики.

БУДЬТЕ УВАЖНІ! 

У РАЗІ ПОВТОРНОГО НАДАННЯ ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ АБО ДОДАВАННЯ ДО ВЖЕ ПЕРЕДАНИХ, ПРОСИМО ОБОВ'ЯЗКОВО НАДСИЛАТИ ПОВНИЙ ПАКЕТ, ТОБТО ВКЛЮЧНО З ДОКУМЕНТАМИ, ЩО ПОДАВАЛИСЬ ПРИ ПЕРШОМУ ЗВЕРНЕННІ!

УВАГА!!!! ЗАЗНАЧЕНИЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ ПОДАЄТЬСЯ З НОВИМ СУПРОВІДНИМ ЛИСТОМ (З ІНШИМ ВИХІДНИМ НОМЕРОМ ТА ДАТОЮ). 

ДО СУПРОВІДНОГО ЛИСТА ДОДАЮТЬСЯ ОДНИМ АРХІВОМ ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ !

Документи, подані з порушенням зазначених вище вимог, Робочою групою розглядатися не будуть.

Розраховується узагальнена нормована оцінка рівня критичності за такою формулою:

РКОКI = ∑РКі /∑РКmax , де:

PKОКІ – узагальнена нормована оцінка рівня критичності об’єкта ОКІ критичної інфраструктури;

PKі – сума балів, які отримав об’єкт критичної інфраструктури за всіма i критеріями критичності (додатки 1 та 2 до Методики);

PKmax – максимальна можлива сума балів (розраховується, виходячи з того, що об’єкт отримує максимальні бали за всіма критеріями оцінки рівня негативного впливу).


Примітка. У Методиці залежно від сектору використовуються 17 або 18 критеріїв. Тому для об’єктів критичної інфраструктури, що належать до секторів критичної інфраструктури згідно з пунктами 1, 3 — 7 додатка 1, максимальна можлива сума балів буде дорівнювати ∑РКmax: 18 ´ 4 = 72 бали; 

для об’єктів критичної інфраструктури, що належать до секторів згідно з пунктами 2, 8 — 13 додатка 1, максимальна можлива сума балів буде дорівнювати: 17 ∑РКmax ´ 4 = 68 балів.

Рішення щодо категорії критичності об’єкта критичної інфраструктури приймається на основі узагальненої нормованої оцінки рівня критичності об’єкта критичної інфраструктури відповідно до такого правила:

 I категорія критичності, якщо 0,8 < PKOKI 1;

 II категорія критичності, якщо 0,63 < PKOKI 0,8;

 III категорія критичності, якщо 0,37 < PKOKI 0,63;

 IV категорія критичності, якщо 0,2 < PKOKI 0,37;

 об’єкт не є критичним, якщо PKOKI 0,2.

Після розгляду робочою групою надісланого пакету документів приймається рішення щодо наданню підприємству статусу об'єкта критичної інфраструктури та його категоризації.

Секторальний перелік об'єктів критичної інфраструктури формується Робочою групою, затверджується Міністром аграрної політики та продовольства України і в установленому порядку подається до уповноваженого органу із захисту критичної інфраструктури (Держспецзв’язок).

Наказ ДСЗ № 857 з Методичними рекомендаціями та додатками до них.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux