Розвиток агрострахування відкриє фермерам доступ до фінансування

06.09.2016 14:01

Впровадження страхових продуктів, які надають товаровиробникам надійний захист від ризиків зниження врожайності, стимулюватиме зростання ефективності агровиробництва. Це може частково компенсувати проблеми фермерів із доступом до фінансування. 

Про це заявив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час круглого столу,  присвяченого  розвитку агрострахування в Україні, організований Проектом IFC "Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Централтній Азії".

«В умовах зміни клімату та зростання ризиків агровиробництва такий важливий інструмент, як агрострахування, в Україні розвинений недостатньо.  Має бути сформована модель, яка б була ефективною для українського АПК та виключала корупційну складову», - відзначив він, додавши, що аграрне виробництво, яке стає драйвером економіки, потребує впровадження нових форм підтримки після часткового скасування пільги спецрежиму оподаткування ПДВ.

Також Максим Мартинюк нагадав, що Уряд вперше має намір спрямувати на підтримку фермерських господарств 1% від виробленої продукції в аграрному секторі, що еквівалентно приблизно 5,5 млрд гривень.

Довідково : На сьогодні в Україні рівень страхування посівів та майбутнього врожаю складає менше 5%. Для порівняння, в Сполучених Штатах  Америки цей показник перевищує 80%. Основні фактори, які зумовили низький рівень розвитку цього механізму – складність страхових процедур та загальна недовіра сільгосптоваровиробників до страхових та фінансових установ.

 

 

 

Print